Краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей бере свій початок від Крайового музею, який був створений у Чернівцях в 1893 р. З 1956 року й по сьогоднішній день він знаходиться у будівлі колишньої Дирекції володінь Православного релігійного фонду на вулиці О.Кобилянської, 28 (працює з 09.00 до 17.00 год., вихідний – середа). Сьогодні краєзнавчий музей – це майже 90 тисяч експонатів: колекція стародруків з унікальною Острозькою Біблією, друкованою Іваном Федоровим у 1581 р.; велика та гарно підібрана збірка етнографічних матеріалів, нумізматики, писанкарства, предметів побуту населення Чернівецької області; дуже цінна колекція пам’яток археології, що нараховує понад 12 тисяч музейних предметів. Гордістю музею є колекція творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, основу якої складають ікони XVI–XVIII ст., роботи видатних буковинських митців М. Івасюка, Ю. Пігуляка, Є. Максимовича, А. Кохановської. Природнича збірка налічує майже 10 тисяч натуральних зразків (чучела, мокрі препарати, гербарій, ентомологічні колекції тощо). У ній, зокрема, представлені види, занесені до Червоної книги України та світу, а також ендеміки і релікти.більше
Художній музей
Художній музей знаходиться в унікальній пам’ятці архітектури за адресою Центральна площа, 10 (працює з 09.00 до 17.00 год., вихідний – понеділок). Сама будівля має художню цінність, вона була зведена за проектом віденського архітектора Губерта Гесснера у стилі віденської сецесії. В її оформленні віртуозно поєднані скульптура, живопис, ліпнина, вітражі, художній метал. В оздобленні інтер’єра брав участь знаний український художник Микола Івасюк. Його пензлю належить картина на міфологічний сюжет, яка прикрашає стелю. Загальна кількість експонатів музею перевищує 8400. Тут створено колекцію унікальних буковинських народних образів та ікон на склі XIX–XX ст., буковинських народних килимів XIX–XX ст., буковинських i гуцульських писанок. У музеї зберігаються такі рідкісні експонати, як композиція «Страшний суд», буковинські ікони XVII–XX ст., а також стародруки, серед них «Апостол» 1632 р.
В експозиції живопису художнього музею представлені загалом рідкісні полотна, які належать пензлям відомих буковинських малярів, що працювали переважно в класичній манері, як-от: Е. Бучевського – офіційного художника Буковинської митрополії; Є. Максимовича, який оформляв Резиденцію митрополитів; А. Кохановської – графіка й живописця з академічною освітою; Є. Ліпецького – одного з найяскравіших митців Буковини, прекрасного портретиста та ін. Музейна колекція репрезентує й творчість чернівецьких митців першої половини XX ст., які орієнтувалися на течії європейського модернізму: Л. Копельмана, що замолоду перебував під впливом експресіонізму; А. Кольніка, у манері якого помітні риси кубізму; оригінального самоука О. Шевчукевича – творця мініатюрних фігурок із теракоти. Досить повно представлені буковинський живопис і графіка другої половини XX – початку XXI ст.більше
Музей народної архітектури та побуту
Музей народної архітектури та побуту (Скансен) знаходиться на східній околиці міста за адресою вул. Світловодська, 2, біля кінцевої зупинки тролейбуса № 4 (працює з 10.00 до 17.00 год.). Музей був заснований у липні 1977 року й являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, який складається з пам’яток народної архітектури та побуту кінця ХVІІІ – першої половини ХХ ст. Просто неба відтворене стародавнє буковинське село, що нараховує близько 35 споруд, перевезених із різних куточків області та реконструйованих у первісному вигляді з відповідним природним оточенням: селянські садиби різних соціальних прошарків населення, млини-вітряки, кузня, корчма, сільська управа (примарія), церква з дзвіницею та ін. Всередині приміщень відтворені історичні інтер’єри та експонуються предмети традиційної народної культури і побуту: знаряддя праці, колекції чоловічого і жіночого одягу, вишивки, килими, народні прикраси, вироби декоративно-прикладного мистецтва, предмети культу, книги, документи, фотографії.більше
Музей Володимира Івасюка
Меморіальний музей Володимира Івасюка знаходиться за адресою вул. Івана Дзюби, 40/1 (працює з 09.00 до 17.00 год., субота та неділя – за домовленістю). Музей заснований 13 вересня 1995 р. у 25-ту річницю прем’єри пісні «Червона рута» в Чернівцях. Він розташований у квартирі, де з 1971 до 1995 р. мешкала родина Івасюків, а сам Володимир проживав тут з червня 1971 по серпень 1972 року. Постійну експозицію відкрито в день 50-річчя Володимира Івасюка 4 березня 1999 р.
У фондах музею зберігаються більше 10 тис. предметів, серед яких – скрипка та рояль В. Івасюка, подарунки, меблі, автографи та ноти пісень композитора: «Червона рута», «Водограй», «Балада про мальви», «Два перстені», «Я піду в далекі гори» та ін. Крім того тут представлені книги, листи та малюнки В. Івасюка, зокрема «Портрет батька», «Сестра Оксана», а також унікальні документи 30-х років, що належали його батькам. У музеї діють експозиції «Робочий кабінет Михайла Івасюка», «З роду Івасюків», «Робочий кабінет Володимира Івасюка» і стенд «Спогад, що не поверне», присвячений життю і творчості В. Івасюка.
(0372) 55-08-89
Музично-драматичний театр
Музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської знаходиться за адресою Театральна площа, 1. Сама споруда має архітектурну цінність, про що колись гарно висловився австрійський публіцист Георг Гайнцен: «Чернівецький театр – це мрія з оксамиту і золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером. І все ж їх запросили на роботу в Чернівці лише після того, як за їхніми проектами були споруджені театри у Відні й Одесі. Чернівецький театр – то пам’ятник обізнаним із культурою чернівчанам, які понад усе боялись набути репутації провінції і прагнули ні в чому не поступатися шановному метрополю Відню».
Репертуар театру складається з української та зарубіжної класики, вистав сучасних авторів, різних за жанрами: «Різдвяна ніч» за М. Гоголем, «Кайдашева сім’я» за І. Нечуй-Левицьким, «Запечатаний двірник» Ю. Федьковича, «Рятуйте, мене женять!» К. Крьоца, «Ваша сестра і полонена» Л. Разумовської, «Маска» А. Баранги, «Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка та ін. Серед останніх театральних постановок можна відмітити виставу «Срібний павук» – детективна історія з любовним трикутником, що відбувалася у Чернівцях 1939 року. Особливу увагу театр приділяє маленьким глядачам. Для них поставлені вистави: «День народження кота Леопольда» А. Хайта, «Снігова королева» Є. Шварца, «Жила собі Сироїжка» В. Зиміна, «Зачарована фея» та ін.
(0372) 52-50-85афіша
Обласна філармонія
Обласна філармонія знаходиться за адресою площа Філармонії, 10. Чернівці мають давні музичні традиції. Ще у 1862 році городяни створили «Товариство сприяння музичному мистецтву», а у листопаді 1877 року на сьогоднішній площі Філармонії урочисто відкрили Будинок музичного товариства. Тепер тут знаходиться обласна філармонія, де можна почути неповторні мелодії Карпат, побачити самобутні гуцульські танці у виконання заслуженого Буковинського ансамблю пісні й танцю, який об’єднує майже 80 видів сценічного мистецтва. У філармонії починали своє сходження на велику сцену народні артисти України Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський та інші талановиті співаки.
Зал органної та камерної музики знаходиться за адресою вул. Українська, 30. Традиційними є «суботні вечори» органної та класичної музики й класичного співу у виконанні вітчизняних і зарубіжних співаків і музикантів. Початок о 18.30.
філармонія (0372) 52-55-09, органний зал (0372) 52-66-66афіша
Театр-кафе «Голос»
Театр-кафе «Голос» знаходиться за адресою вул. Поповича, 4. Вистави цього театру відомі в Україні та за її межами. Проводяться 2-3 рази на тиждень і розпочинаються о 19.00. Одним із напрямків діяльності театру є вивчення та творче осмислення обрядів, звичаїв та традицій українського народу, котре ґрунтується на матеріалах фольклорно-етнографічних досліджень різних регіонів України. У репертуарі театру цей напрямок представлений виставою «Українські пісенні старожитності» (обрядові дійства), яка через молитовно-магічні дії та пісні розкриває душу, чуття, віру, вірування, бажання, прагнення, життя та ідеали наших пращурів.
(0372) 55-16-13
Кінотеатр «Кінопалац»
«Кінопалац» знаходиться за адресою вул. О.Кобилянської, 14. Обладнаний за єдиним стандартом мережі «Кінопалац»: екрани Harkness Hall Ltd забезпечують високу якість зображення, акустичні системи JBL відтворюють 7-канальний звук в стандарті Dolby Digital Surround. Кінотеатр має 2 зали: велику на 245 місць і малу на 65 місць. Для комфортного перегляду фільмів зали облаштовані системою кондиціювання та м’якими кріслами. З понеділка по середу в кінотеатрі діють знижки для школярів і студентів, величина яких залежить від формату трансльованого фільму. У самій будівлі кінотеатру, крім попкорну і газованої води, можна купити кави та ін.
(0372) 52-43-18афіша
Кінотеатр «Чернівці»
Кінотеатр «Чернівці» знаходиться за адресою вул. Університетська, 10. Розташований у будівлі колишньої Чернівецької синагоги, збудованої у 1877 р. Тут у дитячому хорі колись співав Йозеф Шмідт, чия пісня з часом облетіла весь світ, про що сповіщає меморіальна дошка у фойє. Кінотеатр має 2 зали: велику на 464 місць із найбільшим екраном у Чернівцях і малу на 60 місць. У фойє працює буфет. Для студентів і школярів, а також на перший сеанс діють знижки.
(0372) 52-63-70афіша
Центральний міський парк
Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Шевченка розташований посеред Чернівців, на межі старого і нового міста, а його головний вхід знаходиться на розі вулиць Головної та Садової. Він був закладений у 1830-х рр. за зразком віденських парків завдяки зусиллям окружного інженера Адольфа Маріна. Тут на території понад 16 га росте близько 3200 дерев і чагарників, що об’єднані у 115 видів і форм. В австрійські часи його називали «Фолькгартеном» або Народним садом. Звідси і пішла назва вулиці, що прилягає до парку, – Садова.
По периметру всього парку прокладена доріжка, яку раніше використовували для верхової їзди, а посередині пролягає центральна алея із фонтаном зі скульптурою хлопчика та лебедями. Обабіч центральної алеї знаходиться Літній театр, що є однією із головних концертних сцен Чернівців. Нещодавно на території парку було встановлено оригінальну гойдалку – «Серце кохання» – улюблене місце молодят і закоханих. Вздовж основних алей розташовані різноманітні заклади швидкого харчування, а біля кафе «Літо» ще можна пограти в настільний теніс.
У парку є більше 30-ти атракціонів: дитячі – «Лебеді», буферні машинки, каруселі, «Рибалочка», «Юнга», «Паровозик», «Чайний сервіз», «Дитячий автобус», водний зорб, лабіринти, батути й надувні гірки;
сімейні – «Автотрек», «Calypso», «Молотобоєць», «Лавка», гойдалка «Пірат», «Кімната кривих дзеркал», тир, колесо огляду, різні великі каруселі; екстремальні – «Центрифуга», «Говерла», «Вежа вільного падіння».
Торговельно-розважальний центр «DEPOt»
ТРЦ «DEPOt» знаходиться у новому місті за адресою вул. Головна, 265-а. На першому поверсі ТРЦ розмістився продовольчий супермаркет «Сільпо», а також знаходиться торговельна галерея з різноманітними магазинчиками. Другий поверх займає супермаркет побутової техніки «Фокстрот», окрім того, тут є магазини спортивного одягу й взуття, бутики модного молодіжного одягу та ін.
На третьому поверсі розташований розважальний центр «Fantasy Town» з великим роллердромом, навколо якого розмістилися дитячі атракціони, пінг-понг, інтерактивний тир, зона фуд-корту. Крім того, тут знаходиться музична пивна «Public». Також на третьому поверсі розмістився фітнес-клуб «Sport Life», де є просторий тренажерний зал, 5 фітнес-студій, а також лазневий лаунж.
Торговельно-розважальний центр «Екватор»
ТРЦ «Екватор» знаходиться на східній околиці Чернівців за адресою вул. Руська, 248-е. Перший поверх займає продовольчий гіпермаркет «Велмарт». Крім того, у торговому центрі знаходяться магазини ювелірних прикрас, сувенірів, дитячих товарів, одягу й взуття, побутової техніки та електроніки. Тут також можна перекусити в ресторані швидкого обслуговування «Піца Челентано».
Розважальна зона представлена боулінгом «Турбіна», де до послуг відвідувачів 12 доріжок і боулінг-устаткування від компанії QubicaAMF. Ще тут є 3 столи для російського більярда та 6 для американського Пула. Для дітей у торговому центрі функціонує дитячий розважальний комплекс «Маняша», де є двоповерховий лабіринт із м’якими перешкодами, батут, гірка, підвісний тунель, сухий басейн із кульками, карусель-гойдалка, дитячі будиночки, гусениця-тунель, дитяча кухня, гірка з машинкою, катання на машинках та ін.
Художній салон
Художній салон знаходиться за адресою вул. О.Кобилянської, 23. Сама будівля має історичну цінність, адже за австрійських часів тут облаштувалися пожежники, а на подвір’ї напоготові стояла запряжена кіньми підвода з бочкою води та помпою. Про колишнє призначення будівлі свідчить скульптурна композиція зі святим Флоріаном, який із глечика заливає пожежу, що міститься на фасаді між вікнами другого поверху.
У салоні можна придбати буковинські та чернівецькі сувеніри, вироби декоративно-прикладного й твори образотворчого мистецтв. Тут представлені роботи буковинських художників і сувеніри від майстрів з усієї України, зокрема: картини, вишиванки, вироби із дерева та кераміки та ін. Також у окремих залах салону організовуються постійні виставки.
(0372) 52-49-88